+90 232 327 43 16 TR | EN | FR | AR

Ürün Gruplarımız

Vakumlu Yol Süpürme Makinası

Uzun yılların birikimiyle yol süpürme teknolojileri konusunda uzmanlaşan ARES, 2006 yılında, VAKUMLU modelini üretmeye başlamıştır. Dünyanın birçok ülkesinde yolları başarı ile süpürmekte olan Vakumlu Yol Süpürme Makinalarının son konumları incelenmiş ve olumlu bölümleri dikkate alınarak ARES sayesinde ülkemizde geliştirilmiş ve kaliteli makinaları imalatı yapılmaktadır ve TÜRKİYE, içine ve yurt dışına yaptığımız ülkelerde sayıları gittikçe artmaktadır.

ARES Makine imalatında saçları LAZER kesiminde, talaşlı imalatında CNC teknolojisini kullanmaktadır .

ARES’nın üretmiş olduğu kamyon üzeri monte edilen, Vakumlu Yol Süpürme Makinaların bazı özellikleri aşağıdaki gibidir:

Daha güçlü motorlar kullanılarak yüksek güç elde edilebilir. Ancak ARES makinanın verimliliği artırmak için amaç düşük devirlerde yüksek performans almanın yolunu bulmuştur. ARES makinalarında, diger makinalardaki gücü sadece 1000-2000 devirler arasında alabilmektedir. Bu motoru yormaz ve yakıtı tasaruflu kullanır hemde .Makine üzerindeki motorun daha sessiz çalışabilmesi saglanmıştır. Fırça ömrünü uzatmak için kullanıcı istemesi halinde fırçanın yere olan baskısının kabin içerisinden ayarlayabilir. Ayrıca kabin içindeki gaz kolu yardımıyla ikinci motorun gazını ayarlayabilmektedir istemesi halinde çöp yogunluguna göre fırça dönüş hızı azaltır veya yükseltebilir. Yolda Vakum edilen çöpler yol boyunca sulanmaktadır aynı zamanda ikinci olarak vakum agzında üçüncü olarakta çöp kazan içerisinse havayı filtre edilerek dışarıya atar . Yol süpürme makinaları genelde gürültülü makinalardır. tüm firmalar yıllardır sessiz makineler üretmek için arge oluşturmuşlardır . ARES Yol Süpürme Makinalarının vakumlu araçlarının ses seviyelerini inceleyerek endüşük seviyelere indirmeyi başarmıştır.

ARES Makine imalatında Türkiye piyasasında buluna bilen malzemeleri kullanmaktadır.

ARES Makine müşterilerinin isteği doğrultusunda mekanik fanlı ( dişli kutusuyla) veya hidrolik basınçla dönebilen fanlı makinaları yapabilmektedir.

ARES MAKİNA Yağı su deposunu içinde geçirerek monte etmiştir .Yağı su tankının içinde geçirerek aynı zamanda yağın soğumasını sağlamıştır.